Kayseri Sohbet Odaları

Kayseri Sohbet Odaları

admin     31-12-21     Kayseri Sohbet Odaları     Kayseri Sohbet Odaları     117 Defa Okundu

Kayseri Sohbet Odaları

Kayseri Sohbet Odaları başlıklı makalemde siz değerli kullanıcılarımıza ilimiz için özel olarak açılmıştır. Sohbet Odaları ve dahası Kayseri ilimiz hakkında bilgiler vereceğim.

Kayseri Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Kayserili kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Kayseri Sohbet Odaları içerisinde sadece Kayserili kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Kayserili arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Kayseri Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Kayseri Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Kayseri iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Kayseri Sohbet Odaları içerisinde ki Kayserili kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Kayseri Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Kayserili bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Kayseri Sohbet Odaları içerisinde Kayserili kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Kayseri Chat Siteleri

Hakkında

Kayseri, Türkiye’nin bir ilidir. Ankara ve Konya’dan sonra İç Anadolu’nun üçüncü büyük kenti ve sanayi merkezidir. Ayrıca Türkiye’nin en kalabalık 14. şehri olup yüz ölçümü olarak Türkiye’nin en büyük 8. ilidir. Kayseri komşu illeri arasında; Niğde, Sivas, Adana, Kahramanmaraş ve Nevşehir yer almaktadır. Akkışla, Bünyan, Develi, Hacılar, İncesu, Kocasinan, Melikgazi, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı, Talas, Özvatan, Felahiye ve Yeşilhisar olmak üzere 16 ilçeden oluşmaktadır.

Orta Kızılırmak Bölümünde, Erciyes Dağının eteklerinde bir ildir. Kuzey ve kuzeybatıda Yozgat, kuzey ve kuzeydoğuda Sivas, doğuda Kahramanmaraş, güneyde Adana, güneybatıda Niğde, batıda ise Nevşehir illeriyle çevrilidir. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Kayseri (eski Mazaka, Kaisareia), klasik çağlarda Kapadokya adı verilen bölgededir. Kızılırmak’ın güneyinde bulunan bu bölge, Tuz Gölünden Fırat Nehri’ne kadar uzanır. İpek Yolu buradan geçer. Bölge, pek çok uygarlığın beşiği olmuştur.

Kayseri Sohbet Odaları Mobil

Çoğrafya

Kayseri, İç Anadolu’nun güney bölümü ile Toros Dağlarının birbirine yaklaştığı bir yerde Orta Kızılırmak bölümünde yer alır. 37 derece 45 dakika ile 38 derece 18 dakika kuzey enlemleri ve 34 derece 56 dakika ile 36 derece 58 dakika doğu boylamları arasında bulunmaktadır. Doğu ve kuzeydoğusu Sivas, kuzeyi Yozgat, batısı Nevşehir, güneybatısı Niğde, güneyi ise Adana ve Kahramanmaraş illeri ile çevrilidir. 1929 yılında yapılan Haydarpaşa – Kars demir yolu idari sınırlarından geçmektedir.

Kayseri Sohbet Odaları

Kayseri Sohbet Odaları

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!