Kocaeli Sohbet Odaları

Kocaeli Sohbet Odaları

admin     20-12-21     Kocaeli Sohbet Odaları     Kocaeli Sohbet Odaları     112 Defa Okundu

Kocaeli Sohbet Odaları

Kocaeli Sohbet Odaları başlıklı makalemizde sizlere Kocaeli adı ile ilimize özel olarak sunduğumuz Sohbet Odaları ve Kocaeli ilimiz hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle bilmenizi isteriz ki Kocaeli ilimize özel olarak kurulan Kocaeli Sohbet Odaları içerisinde sadece Kocaelili kullanıcılar değil. Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere binlerce kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, Kocaeli’den kendilerine arkadaş arıyor.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan binlerce kullanıcılar olsa dahi farklı illerden olup da kendilerine Kocaeli Sohbet Odaları içerisinde. Arkadaş arayışında olan kullanıcı yoğunluğu ise Kocaeli iline sınır ve yakın illerden olmaktadır. Kocaeli Sohbet Odaları ilimiz için özel olarak kurulmuş olsa da içerisine sadece Kocaelili ve Kocaeli ilinde ikamet eden kullanıcılar girebilir diye bir kural veya şartı yoktur.

Kocaeli Sohbet Odaları içerisinde ki Kocaelili kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Kocaeli Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Kocaelili bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Kocaeli Sohbet Odaları içerisinde Kocaelili kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Kocaeli Hakkında

Kocaeli, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık onuncu şehridir. Şehir, ülkenin en büyük sanayi ve ticaret kentlerinden biridir. Kocaeli; SEGE-2011 sıralamasına göre İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra en gelişmiş şehirdir. 2021 itibarıyla 1.997.258 kişilik nüfusa sahiptir. Adını 1320 yılında İzmit yöresini fetheden Akça Koca’dan almaktadır. İstanbul, Bursa, Sakarya, Yalova illeriyle komşudur.

İklim

Körfez kıyılarıyla Karadeniz kıyısında ılıman, dağlık kesimlerde daha sert bir iklim hüküm sürer. Kocaeli ikliminin, Akdeniz iklimi ile Karadeniz iklimi arasında bir geçiş oluşturduğu söylenebilir. İl merkezinde yazlar sıcak ve az yağışlı, kışlar yağışlı, zaman zaman karlı ve soğuk geçer. Karlı günler sayısı ortalama 12 gündür. Kocaeli’nin Karadeniz’e bakan kıyıları ile İzmit Körfezi’ne bakan kıyılarının iklimi arasında bazı farklılıklar göze çarpar. Yazın körfez kıyılarında bazen bunaltıcı sıcaklar yaşanırken Karadeniz kıyıları daha serindir.

İl merkezinde ölçülen en yüksek hava sıcaklığı 44,1 °C (13 Temmuz 2000), en düşük hava sıcaklığı -8,3 °C (23 Şubat 1985), yıllık ortalama sıcaklık ise 14,8 °C’dir. Karadeniz kıyısında yıllık ortalama yağış miktarı 1.000 mm’yi aşar. Bu miktarı güneye doğru gidildikçe azalır, İzmit’te 800 mm’nin de altına düşer (784,6 mm). Samanlı Dağları’nın körfeze bakan yamaçlarında iklim Karadeniz kıyılarına benzer. Yağış miktarı da bu kesimde farklıdır. Rüzgârlar kışın kuzey ve kuzeydoğudan, yazları ise kuzeydoğudan eser.

Kocaeli Sohbet Odaları

Kocaeli Sohbet Odaları

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!