Mersin Sohbet Odaları

Mersin Sohbet Odaları

admin     26-12-21     Mersin Sohbet Odaları     Mersin Sohbet Odaları     113 Defa Okundu

Mersin Sohbet Odaları

Mersin Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Mersin Sohbet Odaları içerisinde sadece Mersinli kullanıcılar değil.

Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan olmak üzere kullanıcılar Sohbet Chat yaparak kendilerine Mersinli arkadaş arıyor. Türkiye’nin 81 ilinden Mersin Sohbet Odaları içerisinde kullanıcılar olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Mersin Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayan kullanıcı yoğunluğu ise Mersin iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Mersin Sohbet Odaları içerisinde ki Mersinli kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Mersin Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Mersinli bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Mersin Sohbet Odaları içerisinde Mersinli kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Mersin Hakkında

Mersin, eski adıyla İçel, Türkiye’nin bir ili ve bu ilin merkezidir. Dördü merkez ilçe olmak üzere 13 ilçesi vardır. Mersin Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde bulunan bir liman kentidir. Mersin Limanı Türkiye’nin en büyük limanları arasındadır. Şehirde Turizm, Sanayi, Denizcilik, Gelişmiştir. Ülkenin en kalabalık onbirinci ili olan Mersin, 2020 itibarıyla 1.868.757 kişilik nüfusa sahiptir.

Merkezdeki ilçeleri Akdeniz, Mezitli, Yenişehir, Toroslar; diğer ilçeleri ise Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Silifke, Tarsus, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar ve Mut’tur. Toplam on üç ilçesi bulunmaktadır. Büyükşehir belediyesi statüsü bulunmaktadır. Türkiye’nin güneyinde bulunan bir liman kentidir. Mersin Limanı Türkiye’nin en büyük limanları arasındadır.

Kentin kuzeyindeki Yumuktepe höyüğünde yapılan kazılarda birçok katman ortaya çıkarılmıştır. Bunların en eskisi, MÖ 6300’lere, en yenisi ise Selçuklu dönemine tarihleniyor. Kazılardan çıkarılan eserler, Mersin Arkeoloji Müzesi başta olmak üzere, Adana Arkeoloji Müzesi ve Tarsus Müzesi, Silifke Müzesi ve Anamur Müzesi’nde sergileniyor. Helenistik dönemde kentin ismi Zephyrion’du. Bugün kentin sınırları içinde kalan Mezitli’nin adı ise Soli’ydi. Ancak Arap akınları döneminde kent boşaldı.

Mersin’in tarih sahnesine çıkışı 19. yüzyılın ortalarına rastlamaktadır. Bu dönemde henüz bir köy olan bölge, konar göçer bir Türkmen aşiretine ev sahipliği yapmış ve adını da bu aşiretten almıştır. Ayrıca Kapadokya bölgesinden gelen Rumlar kent nüfusuna hâkim hâle gelmişti ve 1850’de kentte 5.250 Ortodoks Rum’a karşılık 1.600 Müslüman yaşamaktaydı. Kentin kaderi özellikle Amerikan İç Savaşı sırasında dünyadaki pamuk kıtlığını gidermek amacıyla Çukurova’da gelişen pamuk üretimi ve bölgenin 1866’da demir yolu ağına bağlanması ile değişmiştir.

Bu dönemde Mersin hızla, Çukurova’nın tarım ürünlerinin ihraç edildiği bir liman ve ticaret merkezi hâline gelmiştir. Şehrin bugünkü durumuna gelmesinde, şu anda azınlık olsalar da Hristiyan Levantenlerin önemi yadsınamaz. Şehirde hâlen Levantenlere ait iki katedral bulunmaktadır: Latin-İtalyan Katedrali ve Arap-Ortodoks Katedrali. Ayrıca şehrin kuzeyine Rumlar için bir kilise yapılması da gündemdedir.

Mersin Sohbet Odaları üyelik ister mi?

Mersin Sohbet Odaları içerisine bağlanarak Sohbet Chat yapmak ve kendinize yeni Ortam yeni Arkadaşlar edinmeniz için herhangi bir üyelik, kayıt zorunluluğu yoktur. Sohbet Odaları içerisine üyelik yapmadan, kayıt olmadan tamamen ücretsiz bedava olduğu gibi tamamen şifresiz bir şekilde bağlanarak, keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Bilmenizi isteriz ki Sohbet Odaları içerisinde Mersin ilimiz için özel kurulmuş odalar olduğu gibi ülkemizin diğer illerinin de Sohbet Odaları kanallarımız arasında yerini almaktadır.

Mersin Sohbet Odaları

Mersin Sohbet Odaları

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!