Diyarbakır Sohbet Odaları

Diyarbakır Sohbet Odaları

admin     28-12-21     Diyarbakır Sohbet Odaları     Diyarbakır Sohbet Odaları     113 Defa Okundu

Diyarbakır Sohbet Odaları

Diyarbakır Sohbet Odaları içerisinde bay ve bayan olmak üzere binlerce Diyarbakırlı kullanıcı Sohbet Chat yapıyor, kendilerine arkadaş arıyor. Üstelik Diyarbakır Sohbet Odaları içerisinde sadece Diyarbakırlı kullanıcılar değil. Türkiye’nin 81 ilinden bay ve bayan kullanıcılar Diyarbakır Sohbet Odaları içerisinde olsa dahi. Farklı illerden olup da kendilerine Diyarbakır Sohbet Odaları içerisinde Diyarbakırlı arkadaş arayışında olan kullanıcı yoğunluğu ise Diyarbakır iline sınır ve yakın illerden olmaktadır.

Sohbet Odaları kullanıcılarına yıllardır kesintisiz ve ücretsiz bedava olarak Diyarbakır Sohbet Odaları adı altında Arkadaşlık Sitesi sağlamaktadır. Diyarbakır Sohbet Odaları içerisine girmeniz için ise Diyarbakırlı veya Diyarbakır ilinde ikamet ediyor olmanız gerekmemektedir. Fakat eğer ki Diyarbakırlı veya Diyarbakır ilinde ikamet etmiyorsanız arayışlarınızın Diyarbakır ilinden olması gerekmektedir. Aksi taktir de Diyarbakır Sohbet Odaları içerisinde arkadaş arayışınız olumsuz olarak sonuçlanacaktır. Çünkü Diyarbakır Sohbet Odaları içerisinde ki kullanıcıların tamamına yakını Diyarbakır ilinden olmaktadır.

Diyarbakır Sohbet Odaları içerisinde ki Diyarbakırlı kullanıcılarımız ilimiz hakkında yeterli bilgilere sahiptirler. Fakat farklı illerden olup da Diyarbakır Sohbet Odaları içerisinde kendilerine Diyarbakırlı bay ve bayan arkadaşlar arayışları içerisinde olan kullanıcılarımız için ilimizi tanıtalım. İlimizi tanıyalım ki Diyarbakır Sohbet Odaları içerisinde Diyarbakırlı kullanıcılar ile Sohbet Chat yaparken yabancılık çekmeyelim.

Diyarbakır Hakkında

Etimoloji

Diyarbakır şehri farklı dönemlerde farklı isimlerle anılmıştır. MÖ 200’de Amidi Asur hükümdarı Adad-Nirari’ye ait bir kılıç kabzasında şehrin adı “Amid” ya da “Amidi” olarak geçmektedir. Roma ve Bizans kaynaklarında şehrin adı “Amid, O’mid, Emit, Amide” şeklinde adlandırıldığı görülmektedir. 11. yüzyılda yöreye gelen Türkmenler şehirdeki yapılarda kullanılan siyah renkli taşlardan dolayı şehre “Kara Amid” demişlerdir.

Müslüman Arapların egemenliği sırasında buraya yerleşen “Bekr” (بکر) kabilesinden dolayı “Diyâru Bekr” (ديار بكر) (Bekr kabilesinin yurdu) olarak kayıtlara geçmiştir. “Diyaru Bekr” daha sonraları “Diyarbekir”; Osmanlı’nın son yıllarına kadar daha çok bir bölge adı olarak kullanılmıştır. Ancak merkez için kullanılan Amid isminin kullanımının özellikle Diyar-ı Bekr’in (Diyarbekir) 1867 yılında vilayet oluşu sonrası yavaş yavaş terk edildiği, bütün bölgeyi nitelemesinin yanında merkez sancak için de Diyarbekir (Diyar-ı Bekr) adının kullanıldığı görülmektedir.

Diyarbakır Sohbet Odaları

Diyarbakır Sohbet Odaları

Yasal Uyarı : Sohbet Odaları içerisine 18 yaşından küçüklerin girmesi yasaktır.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!